Titulní obrázek


Nástupce Suzuki SX4: S-Cross

S modelem SX4 automobilka Suzuki konečně našla recept, jak se výrazněji prosadit na evropských trzích. To ale bylo před šesti lety a i když se SX4 stále daří, blíží se vhodný čas pro uvedení nástupce. Na pařížském autosalonu se proto na přelomu září a října předvede koncept S-Cross.

Design konceptu S-Cross má znázorňovat emoce, kvalitu a aerodynamiku. Další podrobnosti chce Suzuki zveřejnit až na autosalonu. Ve skutečnosti toho ale víme k chystanému konceptu víc. Oficiální charakteristika naznačuje, že nový model bude větší, aby se stal plnohodnotným reprezentantem nižší střední třídy.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Nástupce Suzuki SX4 by se měl přiblížit modelům jako Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX nebo Škoda Yeti. Zatímco dnes má Suzuki SX4 sesterský model Fiat Sedici, příští generace vznikne čistě v režii japonské automobilky. Fiat vyvíjí vlastními silami crossover 500X a příbuzný model se znakem Jeepu. A chystaná spolupráce s Volkswagenem skončila krachem.