Titulní obrázek


Suzuki dostala půjčku ve výši sto miliónu dolarů

Společnost Suzuki nedávno oznámila, že kvůli nízkým prodejům musí ukončit v USA prodej osobních aut. Nyní se bude věnovat jen motocyklům, čtyřkolkám a lodním motorům. V současné době jim mateřská automobilka poskytla půjčku 100.000.000 dolarů.

Polovina z těchto prostředků půjde na konsolidaci firmy a přesměrování aktivit na ostatní oblasti byznysu, druhých 50 milionů je určeno na nákup nových vozů z Japonska. Je možné, že se vám tento krok vedení může zdát nejasný, ale Suzuki chce ještě využít na poslední chvíli zvýšeného zájmu o své vozy. Na poslední chvíli ještě zvýší budoucí odbyt náhradních dílů.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

V USA došlo v listopadu k meziročnímu nárůstu prodeje Suzuki o 22 % (cca 2200 aut) a Japonci tak chtějí dostat k zákazníkům dalších 2500 aut, než dovozy definitivně skončí. Současně Suzuki ujistilo své americké zákazníky, že 50 největších dealerů, kteří pokrývali 98 % prodejů v zemi, bude fungovat i nadále jako servisní síť s přístupem k originálním náhrpovinného ručení.

V USA došlo v listopadu k meziročnímu nárůstu prodeje Suzuki o 22 % (cca 2200 aut) a Japonci tak chtějí dostat k zákazníkům dalších 2500 aut, než dovozy definitivně skončí. Současně Suzuki ujistilo své americké zákazníky, že 50 největších dealerů, kteří pokrývali 98 % prodejů v zemi, bude fungovat i nadále jako servisní síť s přístupem k originálním náhradním dílům.