Titulní obrázek


Suzuki S-Cross zastoupí model SX4

Automobilka Suzuki představila na pařížském autosalonu studii S-Cross. Podle ní bude vyráběn nástupce oblíbeného SUV SX4. Konečná verze se tak bude lišit jen v drobných detailech.

Nynější jednoduché japonské Suzuki SX4 láká zákazníky především na výhodnou cenu, vzhledem ke svým rozměrům také bývá považováno za zakladatele kategorie těch nejmenších SUV, která teď zažívá veliký rozmach. SX4 má přeci i dvojče ve Fiatu Sedici.

Studie S-Cross ale ukazuje, že u nástupce dojde ke změně zaměření. Malé a levné už totiž nové auto rozhodně nebude. S-Cross povyrostl na délku zhruba 4,3 metru. Jeho nejhlavnějšími konkurenty budou vozy je Ford Kuga, Volkswagen Tiguan nebo Nissan Quashqai.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Design novinky je podstatně dynamičtější než u trochu nudného SX4 a možná ukazuje, kam se bude ubírat celý vizuální styl značky v následujících letech. Určité znaky, které Suzuki používá třeba u malého swiftu nebo velkého kizashi totiž najdeme i zde, studie je ale rozvíjí dále. S-Cross tak vypadá podstatně robustněji než jakékoli Suzuki v historii, s čímž japonský výrobce určitě zvýší poptávku těchto modelů.