Titulní obrázek


Suzuki Grand Vitara

Probíhající moskevský autosalon nabízí řadu žhavých novinek. Tentokrát bude řeč o modernizovaném modelu Suzuki Grand Vitara. Vzhled omládl a je ovlivněn edicí X-Adventure. 

Změn není mnoho, většina je znát již na první pohled. Týkají se totiž především vzhledového charakteru. Nový design by měl být více sportovním, což necháme na vašem osobním posouzení. Dosavadní paletu barev doplňují dvě nové, takže vybírání toho správného odstínu bude zase o něco složitější. 

Spodní část nárazníku je vyrobena z materiálu Suzuki Super Polypropylen. Na to samozřejmě pouhé oko nestačí. Je lehčí než ten původní, a protože má ze své podstaty zajímavou barvu, nemusí se lakovat.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

V nabídce zůstává tří i pětidveřová varianta, v rámci technických parametrů se nezměnilo vůbec nic, což znamená, že se pod kapotou skrývají tyto motory: nejdříve si můžete vybrat mezi dvěma benzínovými motory - slabší 1.6 s výkonem 106 koní, nebo silnější 2.4 s výkonem 164 koní. Pokud dáváte přednost naftě, nezbývá jiná možnost, než vznětový motor s objemem 1.9 litru a výkonem 130 koní.